PL  |  EN  |  DE

L_art1.jpg
Prawidłowa konserwacja sprzętu jeździeckiego nie tylko przedłuża jego "życie" i poprawia wygląd, ale w wypadku ogłowia, popręgu skórzanego czy paneli siodła ma ogromny wpływ...

Każdy posiadacz konia wie, że odpowiednio dobrany do rumaka sprzęt  jeździecki to podstawa jego zdrowia i dobrej wieloletniej współpracy. O skórzany sprzęt warto zadbać, aby służył nam lata w dobrej kondycji i nie ulegał uszkodzeniom. Co jakiś czas warto wszystkie produkty ze skóry naturalnej porządnie wyczyścić oraz zakonserwować. Prawidłowa konserwacja sprzętu jeździeckiego nie tylko przedłuża jego "życie" i poprawia wygląd, ale w wypadku ogłowia, popręgu skórzanego czy paneli siodła ma ogromny wpływ na komfort konia.

W dokładnym czyszczeniu świetnie sprawdzi się PIANKA CZYSZCZĄCA DO WYROBÓW RYMARSKICH (Cleaning Leather Spray & Foam). Składniki pianki pomagają pozbyć się każdej warstwy zalegającego brudu (kurz, piach, koński pot etc.)  w nawet najbardziej uporczywych miejscach.

Piankę można zastosować na dwa sposoby:

  1. Jako spray – wtedy należy unieść sitko dozownika na góry. Ten sposób sprawdzi się przy czyszczeniu dużych skórzanych powierzchni np. siedziska, tybinek lub obicia ław po spodniej stronie siodła. 
  2. Jako piankę, wtedy należy sitko dozownika umieścić na spryskiwaczu. Taki sposób dozowania pozwoli pozbyć się nieczystości z miejsc ciasnych i trudno dostępnych, jak na przykład szwy i zagięcia. 

Po nałożeniu należy przetrzeć czyszczoną powietrznię ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to konieczne – można czynność powtórzyć.

Piankę Black Horse można stosować do każdego koloru siodeł wykonanych ze skóry naturalnej. Jest idealnym preparatem, który można zastosować przed zabiegami korygującymi siodła (np. zmiany łęku, dobijanie/zmiany wypełnienia etc.) – kiedy to użytkownik siodła zobowiązany jest do maksymalnego wyczyszczenia i odłuszczenia siodła (bez użycia środków nawilżająco-natłuszczających). 

IMG 9674 Copy

 Po zastosowaniu preparatu można od razu korzystać ze sprzętu, jednakże polecamy użyć także NABŁYSZCZAJĄCEGO IMPREGNATU DO WYROBÓW RYMARSKICH (Shining Leather Polish).  Impregnat nadaje połysk, oraz idealne nawilżenie smarowanym powierzchniom. Nie pozostawia tłustych plam i chroni skórę przed przesuszeniami oraz jej pęknięciami.

Impregnat należy nałożyć na gąbeczkę i nanieść na skórę, delikatnie wcierając i masując. Efekt będzie oszałamiający. Dzięki temu że szybko wchłania się w warstwy skóry i nie ma konieczności odczekiwania 24 godzin przed użytkowaniem siodła.

 

Jeśli skóra Twojego sprzętu jeździeckiego ma już wyraźne przesuszenia, po wyczyszczeniu pianką Black Horse polecamy użyć OLEJU DO WYROBÓW RYMARSKICH (Leathe Care Oil) .IMG 0308 Copy

Jego składniki odnawiają wygląda popękanej i przesuszonej skóry, konserwując ją i odżywiając. Olej szybko się wchłania i nie pozostawia plam ani osadu. Olej działa jak regeneracja oraz ochrona dla powierzchni skórzanej, która nie przepuszcza wody. Przesuszonym i sztywnym paskom ogłowiowym lub wodzom przywraca miękkość i sprzężystość.

Olej nakładamy w odpowiedniej ilości pędzelkiem w zależności od szybkości wchłaniania i stopnia wysuszenia skóry. Zabieg można powtórzyć (obserwujemy czy np. wodze bardzo „piją” olej). Dla idealnego wchłonięcia polecamy pozostawić skórzany sprzęt po zastosowaniu oleju przez 24 godziny bez użytkowania. 

Przepis na idealną pielęgnację skóry? Black Horse :-)

Nazwa projektu: Opracowanie strategii biznesowej firmy Black Horse sp. z o.o.Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 150 000 PLN. Wartość dofinansowania: 75 000 PLN  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Nazwa projektu: Internacjonalizacja firmy Black Horse na rynkach międzynarodowych. Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 349 070,06 PLN. Wartość dofinansowania: 296 709,55 PLN. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020