PL  |  EN  |  DE

JAK WALCZYĆ Z GRUDĄ

Gruda u koni to bardzo częsta infekcja, polegająca na występowaniu, w obrębie pęcin, piętki licznych strupków i spękań. Najbardziej narażone są konie o jasnej sierści, wrażliwej skórze i ze szczotkami pęcinowymi. Wywołuje ją bakteria Dermatophilus congolensis, która często występuje na podmokłych terenach – zabłoconych lub trawiastych padokach. Wnika do mikropęknięć na nogach konia powodując infekcję. Do pierwszych objawów należą pojawiające się zaczerwienienia i strupki. Aby nie dopuścić do rozwoju choroby, która może prowadzić do kulawizny, należy jak najszybciej zastosować MAŚCIOWĄ KURACJĘ NA GRUDĘ Black Horse i kontynuować ją aż do ustąpienia zmian chorobowych.

1. Na dokładnie osuszoną nogę, w miejsca zainfekowane należy nałożyć warstwę maści i bardzo delikatnie wmasować.

2. Przez pierwszy tydzień 2 x dziennie do ustąpienia strupów i dalej coraz rzadziej do całkowitego wygojenia.

3. Profilaktycznie, czynność powtarzać za każdym razem kiedy zwierzę wychodzi na mokre podłoże (padok, trening).  Strupki po pewnym czasie zaczną odpadać.

Przez cały czas trwania kuracji, należy zwracać uwagę, przy zakładaniu ochraniaczy, czyszczeniu, aby nie podrażnić ran.

 

Po wyleczeniu skóra może być osłabiona i wysuszona, w tym celu proponujemy użycie BALSAMOWEGO SERUM NA OTARCIA Black Horse, aby nadać jej pełnię zdrowia. Jeśli koń ma szczotki pęcinowe, na czas kuracji polecamy ich dokładne wycięcie, aby zminimalizować kontakt wilgoci ze zmienioną chorobowo skórą.   Należy dokładnie monitorować stan końskich nóg, aby uchronić zwierzę przed nawrotem choroby.

gruda

Nazwa projektu: Opracowanie strategii biznesowej firmy Black Horse sp. z o.o.Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 150 000 PLN. Wartość dofinansowania: 75 000 PLN  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020