PL  |  EN  |  DE

PIELĘGNACJA KOPYT KROK PO KROKU

K_art1.jpg
Aby prawidłowo zadbać o kopyta potrzebujemy kilku przyborów takich jak szczotka ryżowa z twardym włosiem, kopystka jak również preparat nawilżający kopyta, zapobiegający ich łamliwości.

Aby prawidłowo zadbać o kopyta potrzebujemy kilku przyborów takich jak szczotka ryżowa z twardym włosiem, kopystka jak również preparat nawilżający kopyta, zapobiegający ich łamliwości.

Kopyta powinny być czyszczone codziennie. Zarówno przed jazdą jak i po powrocie do boksu. Stale monitorowanie stanu kopyt zapewni koniowi komfort na co dzień.

- Zanim użyjemy jakichkolwiek produktów pielęgnacyjnych należy umyć kopyto. Pamiętajmy żeby po myciu je osuszyć. Natłuszczanie kopyt brudnych ułatwia bowiem, przyklejenie się kolejnej warstwy brudu i tworzenie się nieprzepuszczalnej dla powietrza skorupy. Kiedy kopyta są czyste i osuszone możemy przystąpić do ich nawilżania. Do mocno przesuszonych kopyt polecam użyć ODŻYWCZĄ MAŚĆ DO KOPYT. Nakładamy ją przy użyciu gąbki lub pędzla. Smarujemy całą zewnętrzną stronę kopyta zaczynając od koronki w dół. Stosując produkt raz w tygodniu pudełko wystarcza na rok stosowania.

Kompozycja składników zawartych w maści do kopyt zapewnia właściwe nawilżenie i odżywienie rogu pozwalając na regenerację uszkodzonej puszki kopytowej oraz szybszy przyrost zdrowego i elastycznego kopyta.

Alternatywnym rozwiązaniem dla kruchych i słanych kopyt jest maska STRONG STEP. Wzbogacona olejem z awokado i witaminą E dobrze nawilży kopyto. Dzięki żelowej formule sprawdzi się także zimą gdyż w niskiej temperaturze pozostaje maska miękka i łatwo ją nałożyć.

Zarówno maść jak maską tworzą film ochronny na kopycie, który ułatwia czyszczenie z piachu/kurzu. Wystarczy polać kopyta wodą a brud spłynie po warstwie olejowej. Oleje zawarte w naszym produktach utrzymują odpowiednie natłuszczenie i wygładzenie powierzchni kopyta zabezpieczając ją przed wysychaniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.  Maska ma bardzo przyjemny zapach. Po nałożeniu maski dobrze jest odczekać chwile by preparat trochę się wchłonął przed wprowadzaniem konia o boksu.

Dla tych, którym zależy na wysokim połysku kopyt Black Horse proponuję olej PERFECT HOOF w wygodnym opakowaniu z pędzelkiem.

Olej nakładamy równomiernie na powierzchnię kopyta mając na uwadze żeby nie było go zbyt dużo bo spłynie obok. Efekt nabłyszczenia pojawia się od razu i utrzymuje się całkiem długo. Olej zapewnia nienaganny wygląd kopyta, jego właściwe nawilżenie oraz wzmocnienie struktury. Po skończeniu olejowaniu kopyt warto dobrze wytrzeć pędzel papierowym ręcznikiem lub ściereczką usuwając piach, by nie brudzić pozostałego w opakowaniu oleju.

Nazwa projektu: Opracowanie strategii biznesowej firmy Black Horse sp. z o.o.Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 150 000 PLN. Wartość dofinansowania: 75 000 PLN  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020